Close

13 czerwca 2017

Zadbaj o budżet domowy i pij wodę z kranu

Woda dostarczana przez ZUK Łowicz do naszych kranów spełnia wszelkie wymagania Ministerstwa Zdrowia i Unii Europejskiej, jest zdrowa i można ją pić bez przegotowania. Oprócz wysokiej jakości ma ona przewagę nad wodą butelkowaną także na wielu innych płaszczyznach.
Woda z kranu jest na wyciągnięcie ręki. Bez względu na to, czy jesteśmy w domu, szkole czy pracy. Nie trzeba po nią nigdzie jeździć ani jej szukać. Woda płynąca z łowickich kranów nie powoduje zanieczyszczenia środowiska naturalnego, przeciętnie każdy z nas wyrzuca rocznie 400 plastikowych butelek po wodzie zakupionej w sklepie.
W przypadku wody kranowej w ogóle nie istnieje problem terminu przydatności do spożycia jak w przypadku wód butelkowanych, które po otwarciu należy wypić w przeciągu 48 godzin. W innym wypadku, szczególnie gdy zapomnieliśmy wstawić wodę do lodówki, pojawią się w niej mini ustroje i bakterie niebezpieczne dla naszego zdrowia.
Pijąc wodę z kranu można przede wszystkim zaoszczędzić, kupując przeciętną wodę w baniakach pięciolitrowych przy założeniu rodziny 4 osobowej możemy zaoszczędzić niemal 2000 zł. Decydując się na wodę w butelkach półtoralitrowych w cenie oscylującej w okolicach 2 zł oszczędności mogą wynieść nawet niemal 3000 zł.
Warto pamiętać o tych kilku zasadach przed umieszczeniem wody butelkowanej w koszyku sklepowym.

Back to top