Close

14 lutego 2017

Zajęcia Edukacyjne dla szkół i przedszkoli

W dniu 14 lutego br. przedstawiciele Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu przeprowadzili, w ramach programu ekologicznego dla szkół i przedszkoli, zajęcia w Szkole Podstawowej nr. 2 w Łowiczu oraz przedszkolu miejskim numer 2. Lekcje, podczas których dzieci poznawały najważniejsze fakty o wodzie, dostosowane były do ich wieku.

Zajęcia miały na celu m.in. podkreślenie, że toaleta to nie kosz na śmieci a także obalenie mitu, iż woda z kranu nie nadaje się do picia. Dzieci szczególnie zainteresowały się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia, np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń a nawet w produkcji samochodu osobowego.

Przedszkolakom szczególnie przypadła do gustu zabawa ruchowa „pompa i kropelki wody” podczas której jedno dziecko wcielające się w pompę „zasysało” kolejne, które odgrywały role kropel wody. Najaktywniejsi uczestnicy zarówno ze szkoły podstawowej jak i przedszkola, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami przygotowanymi przez ZUK Łowicz.


Fatal error: Uncaught Error: [] operator not supported for strings in /wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php:62 Stack trace: #0 /wp-content/themes/layerswp/partials/content-single.php(79): layers_post_meta(669) #1 /wp-includes/template.php(792): require('/wp-content/the...') #2 /wp-includes/template.php(725): load_template('//wp-content/th...', false, Array) #3 /wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /wp-content/themes/layerswp/single.php(20): get_template_part('partials/conten...', 'single') #5 /wp-includes/template-loader.php(106): include('/wp-content/the...') #6 /wp-blog-header.php(19): require_once('/wp-includes/te...') #7 /index.php(17): require('/wp-blog-header...') #8 {main} thrown in /wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 62