Close

14 lutego 2017

Zajęcia Edukacyjne dla szkół i przedszkoli

W dniu 14 lutego br. przedstawiciele Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu przeprowadzili, w ramach programu ekologicznego dla szkół i przedszkoli, zajęcia w Szkole Podstawowej nr. 2 w Łowiczu oraz przedszkolu miejskim numer 2. Lekcje, podczas których dzieci poznawały najważniejsze fakty o wodzie, dostosowane były do ich wieku.

Zajęcia miały na celu m.in. podkreślenie, że toaleta to nie kosz na śmieci a także obalenie mitu, iż woda z kranu nie nadaje się do picia. Dzieci szczególnie zainteresowały się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia, np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń a nawet w produkcji samochodu osobowego.

Przedszkolakom szczególnie przypadła do gustu zabawa ruchowa „pompa i kropelki wody” podczas której jedno dziecko wcielające się w pompę „zasysało” kolejne, które odgrywały role kropel wody. Najaktywniejsi uczestnicy zarówno ze szkoły podstawowej jak i przedszkola, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami przygotowanymi przez ZUK Łowicz.

Back to top